AKINSOFT 11.BONUS DÖNEMİ ÖDÜL TAKDİM VE TEMEL ATMA TÖRENİ

2023 YILI VİZYONU "UZAY TEKNOLOJİLERİ"

Şirketin 2023 vizyonunu da açıklayan Özgür Akın, "Bugün burada İnsansı Robot Fabrikalarının temelini atmak için buradayız ancak 20 yıllık şirketimiz 2023 yılı vizyonunu açıklamamıştı. Ben bütün konuşmalarımda hep belirtmiştim. Robot fabrikalarımızın temelini atarken 2023 yılı vizyonumuzu açıklayacağımı söylemiştim. Bugüne kadar şimdi açıklarsam dengeler bozulur demiştik. Akınsoft 20 yıldır yazılım teknolojileri konusunda ileri teknoloji üretiyor, aynı zamanda 6 yıldır da robot teknolojisinde ileri teknoloji üretiyor. Şimdi hedef 2023. 1923'ten baktığımızda Cumhuriyeti'mizin 100. yılı ve Akınsoft'un vizyonu 2023'te uzay teknolojileri konusunda AR-GE faaliyetleri başlatmaktır. 2023 yılı vizyonumuz hepimize hayırlı olsun" şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından Türkiye'nin ilk insansı robot üretim fabrikasının temeli katılanlar tarafından butona basılarak atıldı.

Her sene geleneksel olarak düzenlenen, Bonus Dönemi sonrası Çözüm Ortakları için organize edilen, AKINSOFT Bonus Dönemi Ödül Takdim Organizasyonunun 11.si bu yıl 26-27 Aralık 2015 tarihleri arasında ŞİMDİ VİZYON ZAMANI konseptiyle, birçok medeniyete kültür başkentliği yapan Anadolu’nun nadide şehri Konya Rixos otelde Türkiye’nin 81 ilinden ve diğer ülkelerden (KKTC, Mısır, Azerbaycan, Türkmenistan ve Tanzanya) gelen Çözüm Ortaklarının katılımı ile görkemli bir organizasyon gerçekleştirdi. 250’yi aşkın davetlinin katıldığı organizasyonda AKINSOFT Ailesi, gücün ve büyüme hızının her daim birlikte olmaktan geldiğine dikkat çekmeyi başardı.

 

11. Bonus Dönemi boyunca yüksek performans gösteren AKINSOFT Çözüm Ortakları, 2015 vizyonu olan robotik fabrikalarının temelini atılmasına şahitlik etmeninin yanında Ödül Takdim Töreni’nde; motosiklet, Led TV’ler, Laptoplar, Tabletler ve cep telefonları gibi güzel ödüllerin yanı sıra 10 adet lüks otomobil kazanarak yeni dönem için tam motivasyonla ayrıldılar.

Birçok medeniyetin izlerini taşıyan, sayısız tarih, kültür ve doğal zenginliklere sahip olan Konya’da gerçekleşen organizasyon, 20 yıl önce belirlenmiş 2015 vizyonu olan İnsansı Robot Fabrikaları temel atma töreniyle başladı. Temel Atma Töreninde katılan AKINSOFT Çözüm Ortakları, Türkiye'de bir ilk olan İnsansı Robot Fabrikalarının temel atımında yer alarak tarihi bir a’na şahitlik etmiş oldu.

Temel Atma Töreninde kısa bir konuşma yapan AKINSOFT Yönetim Kurulu Başkanı Bilgisayar Yüksek Mühendisi Dr. Özgür AKIN, “AKINSOFT, 2010 vizyonu olan robotik teknolojilerde ar-ge faaliyetleri başlatmaktı. Bunu 1 yıl önceden başlatarak 2009 yılında çalışmalarımızı başlattık. Robotik teknolojilerde 2011’de Türkiye’nin ilk insansı robot AKINCI-1, ardından Pancar robotu PNCR-1 ve PNCR-2 ile verimde yüzde 95’e taşıdı. 2013‘de Türkiye’nin ilk insansı mobil robotu olan AKINCI-2 ile tanıştırdık. 2015’te AKINCI (AKINOID)3 ile yerel, ulusal ve uluslararası medyada geniş yer buldu. En son Türkiye’nin İlk Robotu Garson Ada Cadde Meram kafe ve robotik uygulama merkezinde hizmet vermektedir. Ada ve AKINCI robotlarından etkilenerek yapılan Ada H3 yeni robot çıkardık. Çok yakında havalimanlarında, otogarlarda broşür dağıtırken, Avmlerde, marketler ürün tanıtırken yakında göreceğiz. AKINSOFT bu çalışmalarını yürütürken hiçbir sermaye desteği almadan kendi öz sermayesiyle AKINSOFT mühendisleriyle geliştirmiş olduğu ürünlerdir. AKINSOFT, bir vizyon şirketi. 20 yıl önce belirlediğimiz vizyonlarımızı bugüne kadar tek tek yerine getirdik. Şimdi de 2015 vizyonumuz olan İnsansı Robot Fabrikalarımızın temelini atma vizyonumuzu gerçekleştirmek için bir araya geldik. 2015 vizyonu bizim için bir kilometre taşı ve bizleri daha büyük sorumluluklara götürecek bir istasyon. Gelecek nesillerin teknoloji ile yaşam kalitelerini yükseltmeyi hedefleyerek çıktığımız bu yolda çok büyük adımlar attığımızın göstergesi olan İnsansı Robot Fabrikalarımız hayırlı uğurlu olsun.” dedi.

2023 Vizyonumuz: “Uzay Teknolojilerine Yatırımlar Gerçekleştirmektir.”

 

AKINSOFT’un kuruluşunda belirledikleri tüm vizyonları gerçekleştirdiklerine değinen AKIN, “1995 yılında 28 yıllık vizyonlarımızı belirlerken 2023 vizyonumuzu açıklamayıp; 2015 vizyonumuz olan İnsansı Robot Fabrikalarımızın gerçekleştiğimiz gün yani bugün açıklayacağımızı belirttik. Şimdi sizlerin huzurunda 2023 Vizyonumuz açıklamak istiyorum. 2023 vizyonumuz Uzay Teknolojileri alanına çalışma ve yatırımlar gerçekleştirmektir. Yüksek teknoloji alanındaki çalışmalarımız, öncelikli olarak bulunduğumuz coğrafyada yaşayan insanların kalkınmasını sağlayacak sonra da insanlığa değer götürecek niteliktedir.” dedi.

 

AKINSOFT 11. Bonus Dönemi Ödül Takdim Gecesinde Yüksek Performans Gösteren AKINSOFT Çözüm Ortakları ve Çalışanlarını

10 Adet Otomobil ile Ödüllendirdi.

11. Bonus Dönemi boyunca yüksek performans gösteren AKINSOFT Çözüm Ortakları, Temel Atma töreni sonrası düzenlenen Gala Gecesi ve Ödül Takdim Töreninde; Led TV’ler, Laptoplar, cep telefonları ve motosiklet gibi güzel ödüller sahiplerini bulurken, AKINSOFT Çözüm Ortağı ve Üst Düzey Yöneticilerine toplamda 10 Adet Otomobil hediye etti. Başaralı Çözüm Ortakları ve AKINSOFT Üst Düzey Yöneticileri araç anahtarlarını AKINSOFT Yönetim Kurulu Başbakanı Dr. Özgür AKIN’ın elinden almalarının gurur ve mutluluğunu yaşadılar.

Törende Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Özgür AKIN, kuruluş yıllarında kullandığı ilk bilgisayarının başında bugünlere geliş sürecini ve insansı robot teknolojisini anlattı.

 

“AKINSOFT Altın Klavye Üstün Başarı Ödülü”

Bölge Bayi Kategorisinde başarılı olan AKINSOFT Çözüm Ortaklarının başarılarını taçlandıran Altın Klavye Üstün Başarı Ödülünü, bu sene kazanan isim, AKINSOFT Antalya 1. Bölge Bayi Başer Bilişim ödüllerini AKINSOFT Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Özgür AKIN’ın elinden teslim aldılar. Bu büyük ve görkemli ailenin ferdi olmaktan gurur duyduklarını, sevgi, saygı ve hoşgörü çerçevesinde çalışarak başardıklarını ve bu aile ile birlikte sabrı, cesareti ve azmi öğrendiklerini dile getirdiler. AKINSOFT’un elden ele başarıyı taşıyacak olan teknoloji tacı Altın Klavye Ödülü, bir sonraki döneme kadar AKINSOFT Antalya 1. Bölge Bayi Başer Bilişim’in ofisini taçlandıracak.

AKINSOFT Çözüm Ortakları 11. Bonus Dönemini Mevlana Ziyareti ve Cadde Meramda Gerçekleştirilen Etkinlikle Tamamladı

11. Bonus Dönemi boyunca yüksek performans gösteren AKINSOFT Çözüm Ortakları, Konya Mevlana türbesi ve müzesini ziyaret gerçekleştirdiler. Ziyaretten sonra sevdiklerini de unutmayan AKINSOFT Çözüm ortakları, bol bol hediyeler aldılar.  

Yapılan gezilerinde ardından Türkiye’nin ilk robotik uygulama merkezi konseptiyle açılan Cadde Meram Kafe ve Robotik Uygulama Merkezine giderek Garson Robot Ada’ların servisi ayrıcalığıyla kendileri için hazırlanan Barbekü partisine katılarak her sene olduğu gibi bu sene de yüksek motivasyonla 11. Bonus Dönemini tamamlamanın mutluluğunu yaşadılar.

 

AKINSOFT Halkla İlişkiler Departmanı