Örnek olarak CafePlus 9 programı verilmiştir.
  1- Programınızı güncellemeden önce yedek almanız önerilir. Programın kurulu olduğu dizinde Örneğin: C:\AKINSOFT\CafePlus9\Server dizininde Data klasörü bulunmaktadır. Bu klasörü ve kendiniz rapor dizaynı yapmış iseniz yine aynı dizinde DefDizayn klasörü bulunmaktadır. Bu klasörleri yedek almanız tavsiye edilir.
 
   
  2- Yeni versiyon kurulumu yaparken daha önceki programınızın kurulu olduğu dizine kurmanız gerekmektedir.
Örneğin programınız C:\AKINSOFT\CafePlus9 dizininde ise kurulumu yaparken yine bu dizine kurulum yapmanız gerekmektedir. Aksi takdirde program farklı bir dizine ayrı bir program olarak kurulur.
 
   
 

3- Programınızı sıfır kuruyor ve yedeklerinizi geri almak istiyorsanız daha önceki almış olduğunuz Data klasörünü, programın kurulu olduğu dizine oluşan yeni Data klasörü ile program kapalı iken yer değiştirebilirsiniz.

Eğer Data klasörünü almayıp sadece AS_YEDEK klasörünü yedek almış iseniz,

Yetkili-> Geri Yükleme-> Manuel Geri Yükleme kısmından AS_YEDEK klasörü içerisindeki son tarihli klasörün içerisindeki dosyayı seçip daha sonra Geri Yükle diyebilirsiniz.

 
 
   
 

Belirtilen klasörün üzerinde tarih belirtilmektedir. Örneğin: "2010119_1037" klasörü 2010 yılının 1. ayının 19. gününün saat 10:37 tarihli yedeğidir.

 
   
  4- Şimdi güncelleme yapmak istediğiniz programı http://www.akinsoft.com.tr adresinden indirip programın kurulu olduğu dizine kurmanız yeterlidir.